سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
 تعداد کل بازدید : 964882

  بازدید امروز : 23

  بازدید دیروز : 451

کلبه بصیرت

 
آفت دانشمندان، حبّ ریاست است [امام علی علیه السلام]
 
نویسنده: مهدی ::: یادداشت ثابت - سه شنبه 94/6/18::: ساعت 3:37 صبح

سوریه آینده

سوریه پیروز نبرد سیاست

برکنار از تحولات اخیر سوریه در عرصه نبرد میدانی و اینکه وزنه نبرد میدانی به نفع کدام طرف جنگ است، در نگاهی دیگر باید گفت: پیروزی و یا شکست تعیین کننده در عرصه سیاسی است. به نظر میرسد در این عرصه قطعا دولت سوریه پیروز قطعی این میدان است. چرا؟

1. حامیان اصلی شورشیان یعنی ترکیه و عربستان حال خود درگیر مشکلات بزرگتری شده اند، لذا حمایت سابق را از آنان ندارند و این یعنی شکست. قطعا عربستان هم در داخل و هم در جنگ یمن دچار مشکلات عدیده ای شده و به دنبال فرار از این مشکلات است. پس چه قربانی بهتر از گروههای مخالفت سوری که عربستان برای حفظ جایگاه خود در سوریه این گروههای از نفس افتاده و ناکارامد را دو دستی تقدیم دولت پیروز کند. ترکیه نیز در چنین شرایطی گرفتار شده و لذا برای فرار از رسوائیها بیشتر و از دست ندادن پایگاه مردمی اش نیازمند تعدیل نگاه خود نسبت به گروههای شورشی تحت الحمایه خود در سوریه است. انتخابات اخیر ترکیه و اختلافاتی که در داخل حزب اخوان المسلمینی عدالت رخ داد نیز خود دلیل محکمی بر این نگرش است.

2. مهمترین هدف شورشیان تسلط حداکثری خاک سوریه در بدترین حالت بود تا بتوانند به عنوان قدرت برتر از نظر برتری جمعیت و زمین بتوانند از نظر سیاسی چه در داخل و چه در خارج مشروعیت کافی را برای تشکیل کشور جدید با سیستم حکومتی جدید و رئیس جمهور جدید مستقل از دولت بشار اسد و دمشق و بدون حضور بشار اسد تشکیل دهند. در اینصورت به خودی خود توجه کشورها به سمت دولت خود خوانده جدید جلب میشد و کشورها طبعا نیازمند برقرای ارتباط سیاسی با دولت جدید بودند. اما تحولات سوریه طبق میل آنان پیش نرفت چراکه نه تنها نتوانستند همه خاک سوریه و یا اکثریت آن را به دست آوردند بلکه آن مقداری هم که تصاحب کرده اند نیز توانایی مدیریت و حفظ آن را چه در برابر ارتش دولت سوریه و چه نیروهای معارض دیگر ندارند. همین عدم ثبات و امنیت و تشطط سبب میشود تا نه تنها نتوانند در داخل خود پیوند حداکثری و یکپارچه در مناطق تحت تصرف مخالفان ایجاد کنند بلکه همین اختلاف گروهها و تعدد نگاهها و سلیقه ها و عدم پذیرش گروه ها و ناتوانیشان در جمع شدن زیر یک پرچم واحد سبب میشود تا این گروهها در منطقه ای کوچک محصور شوند و به  حداکثر بتوانند در شکل و شمایل یک ایالت کوچک خود مختار جزیره ای ادامه حیات دهند و نه کشوری مساقل و با ثبات. اختلاف کشورهای حامی شورشیان تروریست سوریه و اختلاف منافعشان سبب شده تا این اختلافات تشدید شده و دامه دارتر گردد و سبب تضعیف گروههای مسلح مخالفت اسد شود.

3. مهمترین هدف این گروهها در قدم اول پس از تصرف سرزمینهای بیشتر، فتح دمشق به عنوان پایتخت همیشگی سوریه است. تصرف دمشق از همان ابتدا به مهمترین راهبرد گروههای مخالفت بدل شده بود برای موفقیت در آن از هیچ اقدام جنایت باری روی گردان نبودند. تصرف دمشق به عنوان پایتخت سیاسی و قلب تپنده نظام سیاسی فعلی سوریه می توانست نقطه پایانی باشد بر حکومت بشار اسد. آنها در همان ابتدا توانستند به این مهم تا مرز پیروزی هم پیش بروند اما ناگهان این پیروزی به شکست و عقب نشینی بدل شد. آنها تا مرز پیروزی کامل پیش رفتند اما در آخرین ساعات ناگهان ورق برگشت و دولت و نیروهای طرفدارش که در برابر عین هجوم برق اسا قدتر تصمیم گیری خود را از دست داده بودند با مسلح کردن مردم و باز کردن انبار تسلیحات ارتش به رومی مردم و داوطلبین توانستند سازمان رزم جدیدی به نظام از هم پاشیده دفاعی سوریه بدهند. این نقطه آغازی و بود برای باز پس گیری  پایتخت از دست شورشیان. شورشیان از همان زمان تا کنون در پشت دروازه های دمشق زمین گیر شدند و هر چه زدند به در بسته خوردند. حتی حمایت ها و دخالتهای آمریکا و اروپا و کشورهای عربی هم برای خلع سلاح سیاسی نظام بشار اسدی مبنی بر داشتن تسلیحات ممنوعه و استفاده از آن علیه افراد غیرم سلح نیز با درایت و زیرکی بشار اسد شکست خود و لذا شورشیان تنها توانستند با حملات کور از راه دور عقده خود را بر سر بشار اسد و مردم دمشق خالی کنند تا بلکه قوت قلبی باشد برای روحیه از دست داده خود.

4. با همه جنگ تبلیغاتی مخالفان بشار و دولتهای حامیشان اما نتوانستند جامعه بین المللی را برای ساقط کردن دولت بشار اسد در زمینه سیاسی و از طریق شورای امنیت و سازمان ملل وادار کنند. از طرفی دیگر اشتراکات زیاد سیاسی و اقتصای و فرهنگی میان روسیه و ایران در جبهه سوریه و نزدیکی تاریخی آنان در حمیات از دولت بشار اسد سبب شد تا اجماع ابتدائی و کم رنگ و شکننده بین المللی علیه سوریه عملا رنگ ببازد بلکه با ادامه جنگ و تداوم وحشی گری شورشیان علیه غیر نظامیان سبب شد تا آن نگاه اولیه تزریق شده به افکار عمومی جهان که تلاش میکرد جریانات سوریه  را نوعی انقلاب مردمی جلوه دهند رنگ ببازد و بهانه برای حمله به دولت بشار اسد و حمایت از مخالفان از دولتهای غربی گرفته شود. کشورهای رفته رفته با برافتادن پرده از چهره واقعی تروریستها و فاش شدن اهداف پیدا و پنهانشان برای جلب منافع کشورهای خارجی حامی تروریستها در سوریه، پشتیبانی افکار عمومی داخلی و خارجی خود را از دست بدهند و از شدت حمایت این کشورها از شورشیان کاسته شود. آنان حتی نتوانستند حمایت کامل اعضای دائم دیگر شورای امنیت چون چین و ژاپن را به دست بیاورند و این یعنی شکستی مفتضحانه هم برای شورشیان و هم حامیان غربی و عربیشان.

 

5.  کشورهای اسلامی و عربی در عمل خود را برای شکست آماده کرده اند و دلیل آن هم تلاش برای بازگشائی مجدد سفارتخانه و یا نمایندگی کشورشان در پایتخت سوریه است برخی کشورها نیز به شکلی دیگر عمل کرده اند تا از آبورریزی اعتراف به شکست فرار کنند و آن هم دعوت از مسئولان امنیتی رده بالای دولت بشار برای مذاکرات پنهان برای بازگشت آبرو مندانه به خاک سوریه هستند. خاکیکه این روزها شاهد حضور غاصبانه مزدوران چچنی و چینی و قفقازی و عرب و آفریقائی آنان است و باید برای دفع شر این مزدوران که این روزها همه نوع قصابی را آموخته اند و پس از شکست در سوریه به دنبال مامن و ماوای جدیدی هستند، خود کشورهای حامی تنها محل مناسب برای بازشگت آنان خواهد بود. پس بهترین راه این است که آنان در همان خاک سوریه دفن شوند و چه راهی بهتر از اینکه این کار به دست دولت سوریه اتفاق بیافتد تا آنان متهم به خیانت به به اصطلاح انقلابیون نشوند و احساسات حامیان وهابی و سلفی شورشیان در کشورهای عربی و اسلامی را علیه خود تحریک نکنند. لذا دولتهای عربی برای روزهای پس از بحران سوریه و شکست مخالفان در حال برنامه ریزی هستند تا از تبعات احتمالی این شکست کمترین آسیب را ببینند.  
6. حفظ پایگاه مردمی بشار اسد در میان حتی اهل سنت دلیل دیگری بر پیروزی بشار اسد. مخالفان تلاش کردند تا جنگ سوریه را جنگی مذهبی جلوه دهند تا حمایت اکثریت اهل سنت را نسبت به این حرکت جلب کنند. و همین می توانست نقطه قوتی برای مخالفان باشد اما واقعیتهای میدانی و فعلی سوریه از چیز دیگری حکایت دارد. اهل سنت در این میان ده دسته شده اند. از مخالفان دو آتشه بشار تا مدافعان آتشه. کردها نیز که در ابتدا به دفاع تمام قد از شورشیان برخواسته بودند نیز پس از حوادث کوبانی داستان سنی و شیعه از نظر آنان رنگ باخت و آنان خود نیز به ضلع دیگر نابودی مخالفان پیوستند. پیوستن بسیاری از عشایر سنی به صف حامیان اسد پس از مشاهده جنایات شورشیان و ....همین ها سبب اصلی شکست پروژه جنگ سنی و شیعه در سوریه و از دست رفتن برگ برنده اصلی مخالفین در سوریه شد. در این میان حرکت هوشمندانه دولت بشار و نظامیان در سپردن مناطق سنی نشین حامی دولت به خود مردم منطقه و عدم دخالت مستقیم در امور این شهرها و حاضر نشدن ارتش و نظامیان سبب شد تا جایگاه و پایگاه بشار در میان اهل سنت تقویت شود و حتی دامنه این قضیه به داخل مراکز تحت کنترل شورشیان نیز کشده شود.   


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

لینک دوستان

جاده های مه آلود
نسیم معرفت
فرهنگی هنری و عامیانه
دانشجو
قاصدک
سلام دوستان عزیزم به وبلاگ جبهه بیداری اسلامی خوش آمدید
عشق است زنده یاد ناصر خان حجازی و استقلال
عطرظهور
بانوی دشت رویا
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
وبلاگ شخصی حامد ذوالفقاری
لباس شخصی

رز صورتی
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
فرزانگان امیدوار
نمایندگی دوربین های مداربسته
شین مثل شعور
ولی امر مسلمین جهان امام مطلق سید علی س
دلتنگ...
سیب خیال
دل نوشته ها
خیابون موسیقی
هم نفس
پرواز تا یکی شدن
طراوت باران
عصر پادشاهان
به سوی فردا
EMOZIONANTE
دیار عاشقان
در انتظار آفتاب
برترین لحظه ها
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرچشمه : سرچشمه همه خوبیها مهدی (عج) است
سـرچشمـــه فصـــاحـت
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
اشک یخ
صراط مستقیم
حس لطیف من
.::نهان خانه ی دل::.
►▌ استان قدس ▌ ◄
چم مهر
مقبلی جیرفتی
تنهایی......!!!!!!
دینی، مذهبی و اسلامی
دریــــــــای نـــور
کانون فرهنگی شهدا
لنگه کفش
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
سرباز ولایت
رقصی میان میدان مین
Note Heart
امامزاده میر عبداله بزناباد
غفلت
هــم انــدیشـی دینــی
خبرگزاری پارسی نیوز
داروخانه دکتر سلیمی
مهپا
ستاره
لیلای بی مجنون
به خوبی فکر کن ...
•°•°•کلبه تنهایی من•°•°•
مشاور
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
پروانگی
عاشق آسمونی
****شهرستان بجنورد****
گل باغ آشنایی
اس ام اس پیامک پ ن پ
به سوی نور
صندوق قرض الحسنه الهادی علیه السلام عاشق آباد
اسپایکا
نگاهی نو به مشاوره
سارا احمدی
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
عشقکده
دلنوشته های قاصدک
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
عشق الهی
هیئت بیت العباس (ع) روستای المشیر
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
بیصدا ترازسکوت...
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
.: شهر عشق :.
اتشنشانی بنادر کشور
مــــــ هـــــ ر بـــا ن
صبح نزدیک
تراوشات یک ذهن زیبا
چیز با حال
رویای شبانه
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
روزهای بارانی دلم
برادرم ... جایت همیشه سبز ...
پیامنمای جامع
اظهرالمن الشمس
رویاهای خیس
قاصدک ولایت
بادصبا
سر فراز باشی میهن من
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
سروش دل
راز رسیدن به شادی و سلامتی
اکبر پایندان
تخته سیاه
بود نبود
فرق بین عشق و دوست داشتن
ایران اسلامی

upturn یعنی تغییر مطلوب
دلتنگ همیشگی
ღღتبسمـــــیـ بهـ ناچارღღ
ساده دل تنها
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
حرف هایی از زبان منطق و احساس
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
ir-software
وبلاگ گروهیِ تَیسیر
گیسو کمند
.-~·*’?¨¯`·¸ دوازده امام طزرجان¸·`¯¨?’*·~-.
نرگس 1
بهانه دل
در سایه سار ولایت
اهل البیت[علیهم السلام]
کارشناس مدیریت دولتی
آسمون آبی
عکس های عاشقانه
منتظر مفرد مذکر غایب
المهدی قزوین آبیک 1450
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
شیخا
قیدار شهر جد پیامبراسلام
داریوش آریا
نگارستان خیال
مطالب جالب
شهیدباکری میاندوآب
ابـــــــــــرار
تاریخچه های تلفیقی محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
دیــــــوانـــــــــه حــــــــــسین ودلـــــباخــــــته حـــسین
انسان جاری
ღღتنهاییღღ
گدایی در جانان به سلطنت مفروش
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
*bad boy*
سرزمین رویا
دل نوشته
چون میگذرد غمی نیست
غزل عشق
پارسی نامه
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
فرمانده آسمانی من
ریحانة المصطفی
حرف دل
تمهیدات
کریستیانو بال پر کار رئال
تصویر نور
جوجولی
خون شهدا
مذهبی اعتقادی
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
بچه های خدایی
مرام و معرفت
خوش آمدید
هدهد
سایه
جاده خاکی عشق
موسسه فرهنگی تبلیغی سلام
من.تو.خدا
نظرمن
بلوچستان
به دنبال چیزی می گردم!!!
محمدرضا جعفربگلو
صدای دل...
شبستان
یادداشت های یک متفکر
دل شکسته
ناودان
*نترس تنهات نمیذارم*
*** علوم و معارف اسلام ***
دنیای پیچیده ی امروز
♥ღ تنــــهایــــی من ღ♥
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
welcome to my profile
#*ReZa GhOcCh AnN eJhAd*#(گوچـی جـــون )
به‌دونه
صوفی نامه
هیئت عزاداران حضرت زهرا سلام الله علیها جوی آباد محله بختیاری ها
سعادت نامه
سربازها حمله
فطرس
من و اریکان
کلبه تنهایی
.:: دلنوشته های یک فروند چریک ::.
فتوبلاگ حسین کارگر
فریاد بی صدا
استاد همه چی دون
به تلخی عسل
طوفان اشک
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
وبلاگ
زندگی شیرین
جرانوش
*** سلام ***
پا توی کفش شهدا
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
سعید جندالمهدی
♥ ♥ ♥ عشق در کائنات ☺
آقاشیر
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
روی بال فرشته ها
عمومی
دل پرخاطره
ترخون
Manna
* عاشقانه ای برای تو *
بانوی آسمانی
مصطفی
آشیانه سخن
دریایی از غم
♥Deltangi
کانال اخبار انتخابات مجلس
زیبا ترین وبلاگ
به یاد رزمندگان لشکر 41 ثارالله
شهید
وبلاگ رسمی هیات اسکواش شهرستان میاندرود
زشت است بی تو زندگی زیبای عالم
farajbabaii
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
مطلب جالب و خواندنی
بهشت بهشتیان
ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی
مشکات نور الله
در آغوش خدا
سکوت باران....
عکس های زیبا
اواز قطره
محمد قدرتی
اســــرارِ وجـــود
گل یا پوچ2؟
شـــــــیـــشـــــه ی نــــــــــــازک دلـــــــــــــــــــتنگی
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
چهارفصل
دخترک خنده رو :)
موسسه فرهنگی-مذهبی امام سجاد(ع) ری
گوشی نوکیا 1110، خرید اینترنتی گوشی نوکیا 1110
sajadb.tk
و....الهــــــه
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
my dear
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
از همه جا
جیغ بنفش در ساعت 25
شورای دانش آموزی شهرستان
نت سرای الماس خانلق
اس ام اس
شاره کم سنه
Royapardazi
هرکس منتظر است...
☆ ❀ ماه و مهــــر❀ ☆
PARANDEYE 3 PA
جایی برای خنده وشادی و تفریح
سلام محب برمحبان حسین (ع)
profosor
خدا،عشق،خنده
حدیث نفس
فالوده یزدی
ره توشه
تنها مثل مادرم
داستان
کلبه ی علی
ایران مارکت
گلابــی نباشـــــــــــــیم!
I AM WHAT I AM
نهِ /دی / هشتاد و هشت
شکیبا
فقط خدا
عاشقانه
مدوزیبایی
بسیج دانشجویی دانشکده علوم و فنون قرآن تهران
عشق اول،عشق آخر
مجموعه اشعار الیکا یحیایی
اینجا گرانیگاه است
فدورا
Tarranome Ziba
 

لوگوی دوستان

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

فهرست موضوعی یادداشت ها

جشن پوریم یهودیان هولوکاست ایرانیان خشایارشاه اسرائیل پیامبران س[2] . انگلیس آفریقا آمریکا خلیج فارس بهائی استثمار عبدالبهاء سلمان رشد[2] . امامت عبدالرزاق لاهیجی تشیع تسنن ریاست عامه تاریخی کلامی پیامبر[2] . پیامبر یهودی ابراهیم زرتشت ایرانی‌تورات قرآن شجره محمد تثنیه اذا[2] . تصوف درویش تلقین قشیری فرقه یهودی شعوبی نسفی اویس قرنی عرفان درو[2] . تصوف صوفی گنابادی شهرام پازوکی فرقه روحانیت سپاه استکبار انقلاب[2] . فلسفه الحاد خدا اعتماد علی آدم عربستان علم صنعت ذکاوت جهان کعبه[2] . مرغ ایمان استخدام بنزین شغل فقر موبایل حج بیت الله الحرام کارخان[2] . یوگا شیطان پرستی فراماسون منجی مانترا ورزش عرفان شیوا مدیتیشن ای[2] . فراماسونری نماد کراوات فتنه امپراتوری خلافت ولایت عباسی اموی امی[2] . مدرنیسم پست مدرنیسم مکتب انیشتین سنت ستیزی رئالیسم اصلاح طلب دار[2] . مدیران بروکرات تکنوکرات نئوکرات سازمان عزت نفس کارگزار سنجش تعهد . مذاکره اروپائی سیرک شغال آمریکا سیرک شیر . مذاکره دشمن اسب تروا صلح میرعلی تحفه محاصره . مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران به اسلام گروید گروفان ویرا جام جه . مرتاض اسلام عارف عرفان شیخ انصاری امام زمان هندی خارق العاده غیب . مردوک کوروش یهودی بابل رومی اورشلیم پارس ژوزفوس . فرزند یک کاندیدا: عملا من رئیس‌جمهور خواهم بود/ قانون اساسی را ت . فرقه انحرافی قم بروجرد بیدخت اطلاعاتی امنیتی اصفهان جذب درویش فر . فرهنگ باستانی و نقش آن در ملیت و هویت ایرانی . فریب های کوروشی [Cyrus' dummies] . فضای مجازی ، سایبر ، اینترنت ، جنگ نرم ، تصاویر مستهجن ، هرزه نگ . فلسطین سوریه امنیت وهبیت فرقه انگلیس ترور جاهلیت عراق آمریکا سعو . یکه‌تازی روحانی در میدان بی‌رقیب و قهرمان‌نمایی هسته‌ای از خود ت . کابالا امام عصر یوسف زهرا شیاطین مسجد کریستف کلمب یهودی مخفی ماس . کاخ امام خمینی جماران سید حسن کمیته امداد مستضعف . کتاب تکوین تشریع قرائت‌ آسمانی سپاه رسالت اسلام مسلمانی نسخه خطی . کربلا موسی طور گلو کلیم خدا گریه گندم ری نان داغ اعظم نیزه گدا خ . کره لیبرال صهیونیسم اقتصاد آمریکا مدل چادر حجاب برتر . کعبه بکه ابراهیم خانه خدا اصحاب فیل ابرهه بیت عتیق امام صادق اسل . کمپین فیس بوک امام نقی تقی هادی سریال پایتخت شاهین نجفی فیلم موه . کنترل صدا و سیما شیطان دیو خانواده ایوب کانال مقاومت عقاب تلویزی . کوچک زاده ظریف مجلس حمله خائن دولت . کورش هخامنشی غیاث آبادی پهلوی پاسارگاد ساسانی . کوروش اوپیس پارسی بابلیان دجله سیروس اکد اسرائیل . کوروش بابل نبونید هخامنشی اوپیس دجله پارس لیدی . کوروش بابل هخامنش زردشت گزنفون پارسی روم یونان . کوروش چنگیزخان امپراتوری پارسی مغولستان یاسا برده . کوروش صهیونیست ایران باستان شیمعون پـِرِس مشرق . کوروش طاغوت یهود قوم شیعه امام علی تورات تاریخ تحریف تولی تبری . کوروش لیدی غیاث ابادی هرودوت اردشیر کمبوجی . کوروش ندوشن آتن اکباتان لیدی مصر بابل شوش افلاطون . کوروش هخامنش زرتشتی یهودی پاسارگاد . کوروش هخامنشی اوپیس دجله فرات غیاث ابادی بابل . کوروش هخامنشی غیاث ابادی یونان تخت جمشید آکرو پولیس . کوروش یهود آمریکا اسراییل کشتار ایرانیان عهد عتیق لوح حقوق بشر ک . کوسه های گرسنه طعمه رفتار دوستانه طعمه . مسئول هنر پیشه فوتبالیست دعا نویس جادوگر انفجار اطلاعات محمد حسی . مسئولیت مردم عشق محبت ایثار شجاعت ولی فقیه نظام انقلاب خواص مردم . مسجد گنبد گلدسته چادر پیره مرد پیره زن ستارگان کهکشان . مسلمان شدن پروفسور فرعون موریس بوکای مومیایی محمد کشورهای اسلامی . مسلمانم تجاوز دمکراسی قوانین شرع رسانه قرآن ماشین اسلام یهودی دی . مسیحیت یهود عرفان کابالا یحی زکریا یعقوب اسلام لوط پیامبر شیطان‌ . مصباح هاشمی بعثت نشریه یازده نفره حوزه علمیه مصباح یزدی . مصلحی وزیر اطلاعات بسیج دانشجو سناریو جلیلی هسته ای . مقاله منابع و مآخذ مقاله یوگا پرستش شیطان . مقام معظم رهبری اویس قرنی قرن ولایت حوزه علمیه استاد قم فقه . ملی پوش آرسنال فیلیپ سندروس اروپا مسیحیت اسلام تشهد باشگاه فولام . من مادر هستم شرابخوار انصار حزب‌الله فیلم‌فارسی مبتذل اخلاق سینم . منشور کوروش اشپیگل یابل هخامنشی موزه بریتانیا . منشور کوروش مردوک خشایار بابلی هخامنشی بریتانیا . منصور حلاج مدعی دروغین مهدویت صوفی جنید شطح دعوی ربوبیت شیعه اما . مهدی هاشمی . مهر نبوی مصطفی محمد علوی اشرف مخلوقات معلم روحانیت طهارت فرشته ت . مهربانی حیوانات داعش کتاب مقدس یهود منجی آخرالزمان . مهندسی معماری آپارتمان انبوه‌سازی انسانی اسلامی قفس‌ آهنین فیلسو . موجودات فضایی سازمان ملل مخابرات شاخه زیتون حضرت علی منشور کوروش . موفقیت تقاوی جنسی شادمانی حجاب جاذبه روحانی وقار هیبت پوشش مصونی . مولوی صوفی سنی ناصبی . مولوی محمد شریف زاهدی امام جماعت اهل سنت و تشرف به تشیع . میرزا کوچک جنگلی پاتریس لومومبا انقلاب جهاد شهادت صدا و سیما روح . ناخدا تک سرنشین عشق بستان داستان نسیه قیامت ورشکستگی شیطان دل دل . ناسیونالیسم تهران هویت معماری جامعه شناسان بهارستان لاله زار تمر . نامه سرگشاده احمد توکلی به روحانی . نامه سرگشاده ده نمکی هاشمی امیر کبیر دزد آمریکا . ناموس شراب تازیانه زهراء صورت سیلی حیدر میراث نبوت شرک کفر اولی . نذر فاطمیه سوگ ایام مسجد روحانی سید اذان صبح السلام علیک الیتها . نژاد آریایی سامی نازی سفید پوست کمپانی هند شرقی . نژاد پرستی ایران کوروش پارسی شاهنامه اعراب عربستان کرد . نسل سوم ارتباطات رایتل تکنولوژی اینترنت موبایل کامپیوتر فرهنگ تم . نسل کشی مردم نظریه "مورگنتای" یهودی تالیدومید داروسازی فاجعه جنگ . نفوذ یهود در ایران- بدل یهودی ناصرالدین شاه . نقد انتقاد مخاطب صبر تحمل بردباری ائمه معصومین الگو نظر دوستانه . نقدی بر یک نقد چاوز احمدی نژاد استکبار دولت آمریکا اسرائیل طاغوت . نماد پرستی کعب‌الاحبار عبدالله کابالا یهود فراماسون فیلم گنجینه . نمادشناسی پنتا گرام مساجد اسلامی رسانه های غربی . هاشمی اغفال شده امام خمینی سازمان مجاهدین مارکسیست بهرام آرام . هاشمی اقتصاد طلا ارز اقتصاد سیاست کاندیداتوری بازار تئاتر روزنام . هاشمی امام خمینی منتظری ابراهیم امینی قاوم مقام . هاشمی رفسنجانی قطعنامه 598 محمد خاتمی میر حسین موسوی امام محسن ر . هاشمی رفسنجانی مقاومت اسلامی صهیونیسم سوریه مشرق حماسه سازان جنب . هخامنشی تخت جمشید داریوش برده فروشی غیاث آبادی . هخامنشی گرایی تاریخ کهن ایران سلیمی نمین باستان گرائی . هشدار رهبر انقلاب خطرات پیری جمعیت کشور . والت دیزنی ماسون هم‌جنس‌باز هالیوود سینما افشاگری Order of DeMol . واکاوی در لجنه نقش بهائیان در پیدایش و استمرار رژیم پهلوی ادوارد . وحشی گری در ایران پیش از اسلام تیر در مقعد دشمن، بریدن بینی و گو . وزیر فرهنگ و جنگ با فرهنگ جنتی مقام معظم رهبری . وقتی بمب فساد اخلاقی در خانقاه درویشان منفجر میشود عرفان . ولی‌فقیه حاکمیت قوه مقننه مجریه قضائیه مجلس شورای اسلامی . وهابی که پس از تشیع، پدرش برای سرش جایزه تعیین کرد! . یهود عشق به فوتبال جنگ آخرالزمان شیعه محمود الصرخی . یهود وهابیت سلفی ابن‌تیمیه قرآن کریم پدر معنوی صهیونیسم حزب الله . یهود، پاسارگاد، تاریخ، ایران، باستان، جعل، جاعلی، مورخین غربی، ه . یهودی ایرانی تبار قاچاق عثمانی‌ها ایوبی‌ها الله سفر آمریکا ناصر . یهودیان آنوسی حوزه‌علمیه موسیقی پزشکی طبیب حاخام حکیم سید استر ک . یهودیانی که از اسرائیل تا کانادا تحت تعقیب و آزارند فرقه‌های یهو . فمینیسم همسر مادر طلاق کنترل جمعیت فرزند جامعه . فیس بوک یهود صهیونیسم وال‌استریت پوکر شستشوی مغزی تلویزیون انحرا . فیلم آواتار علمی تخیلی تئوسوفی کابالا دین نوین جهانی پست مدرن مت . فیلم ملک سلیمان بحرانی قطام بلقیس سکولاریسم اخراجی‌های مریم مقدس . فیلم: انتقاداتی‌که موجب‌ تعطیلی سمت‌خدا شد شریعتی ماندگاری . فیلیپین صلیب مراسم مذهبی حضرت مسیح عروج مغرفت گناه سرباز خودآزار . قتل اکبر هاشمی رفسنجانی . قرآن امام سلسله باستانگرایی ایدئولوِِژی شاهنشاهی منشور ایران‌گرا . قصه جهنم خدا فیلم سینما رمان نقاشی ماهواره . قمه زنی محرم قرائتی قرآن یهود . کارتون صهیونیستی شیخ الانبیاء یوگی و دوستان انیمیشن حضرن نوح توه . کراوات اسلامی تشیع اسلام عربستان ذوالفقار پرچم کشور مشروب قمار ع . کراوات نماد ماسونی فراماسونری بنی امیه قلاده . کسالت اقتصادی مجاهدت اقتصادی جنگ نرم ایران ژاپن پشت‌کار دلسوزی و . کشتی حضرت نوح ایلیا شبر شبیر ران وایت ترکیه فسیل موشک دانشگاه پا . کلیسا، استخانهای مسلمانان اوسوآری اروپا شقاوت قتل بربریت مسیحیت . کنبد طلایی صورت مهربان شیطنت ساعت یخ خدا عروسک روبان قرمز اسباب . کوچ تکفیری‌ها برای جنگ در اوکراین . کوروش رواداری دینی خشایارشا اردشیر مصر گاو مقدس مردوک دانشگاه آک . کیارش یشایاری یهودی میدان فردوسی تهران ندای انقلاب شان ملت یاران . گاندی محمد کارل مارکس شریعتی برنارد شاو گوستاو لوبون تولستوی گوت . گرایش آئیین زرتشت صداقت اندیشه گفتار کردار پندار نیک نژاد پرستی . گرایش اسلام مذاهب انگلستان منچستر مرکز اسلامی فیلیپ فوتبالیست مذ . گناه شبکه من و تو قبح انگلیسی جوانان بی بند و باری ایرانی کشتن آ . گوساله سامری, یهود, بعل, هخامنشیان, تخت جمشید دولت یهود بابل مجس . لانه جاسوسی MI6 موساد CIA ناجیه غلامی سفارت مامور آموزش‌زبان انگ . لطیفه ای که کل جهان اینترنت را برانگیخت ایران هسته ای ایران هراس . لندن مسلمان دگرگون پنس امتحان کرایه راننده مسجد اسلام . مادر فاطمه زخم پهلو شکسته مدینه قنون دعا شب قدر قبر مخفی جانماز . مادر نژاد انسان ها میمون خانواده پدر مادر خدا آفرینش . مارسیلینیوس هرودوت دیودوروس ژوستین کوروش بسفور . مالکوم شباز، نوه مالکوم ایکس ترور شد اداره تحقیقات فدرال آمریکا . مجلس رهبری ولایت فقیه اصل مفاسد اقتصادی . محب فاطمه لعنت سقیفه خرقه بدعت دشمن علی مغیره قنفذ قبیله سلمان غ . محراب و منبر تازیانه کوثر مهر جنان نبی اسلام دخت اشرف خلق ارث نب . مختارنامه شبستان میراث گنجینه مطالعه اندیشه تحریف تاریخ عاشورا ن . مدرنیته تکنولوژی پیشرفت انسان تور زیارتی و سیاحتی بنی آدم یوسف ف . تصوف کارهای خارق العاده اهل بیت استفغار تمسک مسجد خلیفه خدا احکا . تصویری ناراحت کننده از خانه خدا عربی سعودی ابراج البیت فراماسونر . تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات خلق حماس محمدیان . تعلیق غنی سازی انرژی هسته ای رسایی مجلس شورای اسلامی . تقدیر پوتین از خانواده‌های پر جمعیت . تکنولوزی پیشرفت اسرائیل غاصب جاسوسی جنجالهای سیاسی مسئولین پروان . تلوزیون دجال رسانه مغز شویی سینما رسانه هالیوود رایانه ارتباط اط . تلوزیون دجال رسانه مغز شویی سینما رسانه هالیوود رایانه ارتباط ان . تمدن ابلیس شیطان التیام شجره طیبه جنگ مردان خدا پرچم شریان مقدس . توزیع انجیل تورات در ایران مبلغان تبشیری ادیان ناتو یهودی مسیحی . توهین بی‌سابقه مولوی عبدالحمید به مرجعیت شیعه! ایت الله مکارم . جاسوسی گوگل آژانس امنیت ملی اطلاعات آمریکا . جایات کوروش هخامنشی المیزان طباطبائی ابوالکلام آزاد . جبهه حق باطل عمار شهروند فرهنگ اخلاص دشمن رسانه جهاد شیطان اکبر . جبهه صلح و سازش و صفا با شیاطین . جریان انحرافی تاکتیک انتخاباتی دکتر احمدی نژاد مشایی مهندس تطهیر . جریان انحرافی تخریب آیت الله مصباح یزدی را کلید زد . پینوکیو اسرار مکتوم لایه های پنهان نینوا فلسطین اشغالی اسطورها ع . تئوریسین جنگ نرم دانشجو عدالت نظام جمهوری اسلامی کیهان گفتمان رو . تاریخ پژوه دکتر پرویز رجبی ایران پرستان رفتارها افتخار پادشاه حم . تاریخ علی ظالم وطنی صراط مستقیم رمان مورخ شاه عاشق عبرت بصیرت ره . تبلیغ صدا و سیما برنامه سمت خدا سانسور یخچال ساید بای ساید فیلم . تحلیلی بر نقش کانون های قدرت و ثروت در فتنه های انتخاباتی هاشمی . تخصص بدون تعهد شهید دکتر چمران بی تقوا . ترافیک بوق انفجار هسته ای مغول موسیقی اتوموبیل شاه عباس تاریخ ای . ترجمه های خدایان گاو روا گیتی بارور جهان جهانیان پارسایان کارگرا . ترک شهید مهدی باکری سیدعلی قاضی تبریزی عارف علامه طباطبایی امینی . ترکیه توریست ایران آزادی دمکراسی قفقاز دیاربکر استانبول اسلامبول . تصوف حلاج حلول وحدت وجود جبر وسوسه شیطان ذکر جلی ذکر خفی حلال حر . امامت ولایت قراملکی ولی اولیاء نبی فقیه امام متکلمان دینی سیاسی . امیرالمومنین امام صادق اژدها منبر جن شهادت باب الثعبان باب الفیل . انبیاء اولیاء امر به معروف و نهی از منکر شهید مطهری . انتخاب نام ایرانی اسلامی لقب کنیه صادق علی زهرا زینب ریحانه محمد . انتشارات سوره مهر, تقریظ ره بر, حاشیه کتاب, رزمندگان غواص, لشکر . اندیشه نیک، گفتار نیک، رفتار نیک زرتشت مسلمان گاتها روایات اسلام . اندیشه و گفتار و کردار نیک، شعاری ایرانی نه زرتشتی دکتر جلیل دوس . انسان جامعه مسئولیت انشاءالله آقابیا مسجد تلوزیون قفل دل زیبایی . انصار حزب‌الله من مادر هستم حکومت اسلامی کینه امر به معروف و نهی . انصاریان شیعه دانشمند هسته‌ای کشیش مسیحی مکتب اهل بیت وهابی سنت . انقلاب قیام نور دهه فجر علمدار اسلام طالبان اندیشه هشید هسته‌ای . انگلیس . اهانت به مقدسات خلیج فارس شلوار جین فیلم 300 غیرت دینی . ایران باستان پهلوی تاریخ سازی علامه طیاطبائی باستان یهود . ایمان کلبه کرامت ولایت خدا امام نبی غیب هالیوود فیلم موهن کشتی ن . اینوگرافی 20 توصیه انتخاباتی به اصحاب رسانه شورای نگهبان اتهام ه . اکثر رسانه های دنیا جلیلی را بارزترین کاندیدای فعلی می دانند . باب بهاء روچیلد زرسالاران آریاگرایی تئوسوفی بلاواتسکی هند سرویس . بابیلون، شرکت اسرائیلی، جنگ نرم، جاسوس، جادوگر غربی، جام جم، سرق . باربی شوالیه ناتوی فرهنگی عروسک سلاح جنگ فرهنگی سبک زندگی آمریکا . باربی غفلت نیمه عریان عشق ورزیدن الگو سازی سلاح موثر عروسک . باربی، تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، عفت، دینداری، مدل، عروسک، برتز، فت . باربی، جاسوس، آمریکا، اسرائیل، جاسوس، دهکده جهانی، برهنگی، دیوار . باستان گرایی داریوش کوروش تعصب ناسیونالیسم زرتشت عرب . باغ‌ وحش انسانی در اروپا . باکو سلطه یهود اسرائیل آذربایجان صهیونیسم آلکس شاپیرو سلیمان ترک . بانکهای ربوی دیگر نمیگذارد نمازهای جماعت ما اثر کند علامه جوادی . بخشی از انحرافات گنابادیه امیرمومنان علی علی اللهی . بسیج جوان اسارت پهلوی دیر صهیون خون قیام انقلاب سرمایه بمب هوشمن . بسیج دانشجویی صدا و سیما مسئول روشنفکر ابتذال دیکتاتور انحصارگرا . بسیجی نوجوان امدادگر بچه یا زهرا رزمنده خمپاره جگر شیر گلوله حیا . بشار اسد شورشیان سوریه ترکیه عربستان . بصیرت ولایت فقیه حسنی و حسینی علوی رایحه خوش خدمت فتنه 88 18 تیر . بی‌بی‌سی فارسی امپراطوری استعمارگر ملکه آمریکا صدا و سیما نخبه ف . بی‌بی‌سی مناطق زلزله زده ضد انقلاب شبکه‌ امنیت ملی علیه نظام عضو . پائولو کوئلیو پروتکل داشنوران صهیون اومانیسم کلیسیا فراماسونری ص . پاچه خواری فرهادی مستند مخملباف آمریکا صهیونیست کارگردان سیا موس . پاسخ عبدالله شهبازی به یونسی واقعا فکر می کنید حکومت اسرائیل حکو . پاور لیفتینگ بدنسازی ورزشکار قهرمان طاغوت شهید ماشین اسپورت . پپسی نستله آسوشیدت‌پرس اسرائیلی دولت عربی اوکلاهاما سناتور رالف . پترائوس کلینتون موساد اسرائیل سازمان سیا پنتاگون دختر یهودی نظام . پرتاب کفش در ایران صفر هرندی دوم خردادی حامی میرحسین موسوی . پرسپولیس هورا - استقلال سوراخ از سوی اسرای عراقی یادگار دفاع مقد . پروفسور قدس پروژه صهیونیستم دولت اسرائیل یهودی بن گورین نخست وزی . پژوهشی در تعارض ذاتی حاکمیت ولایت الهیه با تکنوکراسی . پهپاد حشرات جاسوس دشمن غرب MAV خبرگزاری مینیاتوری آکسفورد ماشین . پول جمع کن پول پرست لعن نفرین کتاب گینس قدرت کت و شلوار فاتحه مل . NASA انگلیس آمریکا جاسوس اسرائیل MI6 Brioni Gucci عینک Ray-Ban ک . آتش پرست زرتشت باستانی مجوس تشیع وهابیت سعودی یهودی نوروز یلدا چ . آتنش نشان شهید مقام شهید رهبری صدا و سیما فتنه گر هاشمی . آخرالزمان سینما یهود هالیوود صهیونیسم شیعی زایان انیمیشن ولایت آ . آرامش تلوزیون سینما هنر قلب دل خانه روحانی خدا اهل بیت پروسه پرو . آرگو 11 سپتامر حزب اللهی بسیجی نقد فیلم 300 تحریف تاریخ لانه جاس . آرگو فیلم ضد ایرانی اسکار سیاسی میشل اوباما جیمز باند هویت اسلام . آرماگدون فیلم کتاب ایلای الهی قرآن انجیل صلیبی صهیونی اوانجلیسیت . آریایی فردیریش ماکس مولر هند فارس رومن اسلاو سلت آسیا نژاد تمدن . آقای یونسی! «باباجون» شکارچی شنبه کلیمی صهیونیست 300 . آل خلیفه و سیاست عقیم کردن شیعان بحرینی . آل سعود ال یهود شجره نامه ناصر السعید ملک فهد کتاب تاریخ رژیم اس . آمریکا . آمریکا، ایران، تجهیزات نظامی، جنگ علیه ایران، رویکرد ضد شیعی، سی . آموزش عکاسی کمپوزیسیون همچینی زبانى دیدارى معمارى موسیقى سینما . آموزش و پرورش قبله ماسون ژاپن روستا دهاتی دانشگاه شهرنشینی انقلا . آیت آلله خامنه‌ای مخملباف اختلالات پارانوئید شخصیت ولی فقیه عمود . آیت الله بهجت مسجد روضه عزاداری هیات ها محرم . آیت الله مرعشی نجفی، امام زمان صفت رذیله بخل . ابراهیم خلیل بهشت موسی ملک الموت امام صادق باقر ختنه نماز اسماعی . ابن عربی آیت الله بهجت شطح ثقلین بایزید جنید غزالی سنی مخالف اهل . اپوزوسیون . اثر پینوکیو گوگل تیپ روانشناسی تاندون ویبراتور چشم بسته فریب خرو . احمد الکبیسی مفتی اهل سنت داعش اسرائیل سعودی . احکام روحانیت فقاهت اجتهاد فتوا اجتهاد اخلاق سروش شریعتی . اخراج آریایی ها از ایران پرست تمدن نژاد عرب مهاجرت سیبری اصیل قو . اخراجیها ده‌نمکی میر‌شکاک سینما منتقد تصوف شریعت‌گریز مثنوی سید . ادیان کهن ابوریحان دکتر جلیل دوستخواه گاتها فلسطین کتاب آسمانی ژ . اردوزبان هند شبه قاره شیوه عزاداری توحش وصی نبی عراق ایران حسینی . از آتشکده به مسجد تشرّف یک زرتشتی به اسلام سوشیانت موبدان حقانیت . از کجا آورده‌اید کاندیدا بنگاهی رهبری انتخابات حکومت مکر بنی ساع . ازدواج استقراضی زرتشتی ساسانی گات دینکرد روایت پهلوی واگذاری زنا . استاد شهید مطهری هویت ایرانی زرین کوب دو قرن سکوت عرب اسلام . استاد قرائتی برای خدا بنویسید . استاد قرائتی فلسفه احکام دین سمت‌خدا منبر قانون نماز . استاد مرید شاگرد معنویت عرفان ثروت قدرت سیر و سلوک ترکیه دبی حلا . استعمار میوه شیرینی آجیل خدا اخیار ابرار کالا ماه مبارک مواد مخد . استفاده ابزاری از هنر, اسلام‌ستیزی, انجیل شیطانی, سایت ویکی لیکس . استقامت و پایداری رمز حماسه ای دیگر جبهه انتخاب اصلح . اسحاق نیوتن نیروی جاذبه زمین مکاشفات یوحنا کیمیاگری یهودی اورشلی . اسرائیل . اسرائیل آذربایجان یهود سفارت ملی معنوی آمریکا مالزی سوروس دموکرا . اسلام شناس دکتر دارو و درمان قرآن مدعی ولایت باب و نائب امام زما . اسلام ناب مشائی فراماسونری پیام فضلی نژاد مکتب امام اومانیسم فلس . اطلاعات دقیق مصلحی در مورد هاشمی وزیر اطلاعات همینطوری حرفی نمی . افسانه آتش سوزی کتابخانه‌های ایران اسکندریه مسیحیان مسلمانان مصر . افشاگری تکان دهنده رئیس سابق علامه طباطبایی ترویج فساد . افغانی نژاد پرستی بی بی سی عرب نازی هیتلر . افلاطون ارسطو هگل کانت آتلانتیس فیلسوف هالیوود روزگار سینما فردی . امام خمینی شاهان ایران باستان انوشیروان آمریکا صحیفه . امام خمینی شاهان باستان پان ایرانیسم تاریخ گبر . امام خمینی(ره): هاشمی اغفال شده است. مارکسیست . امام زمان یاسین گمشده دیدار نور ظلمت دختر کبریت فروش عشق سرما آس . جلادان مقدس مدینه منوره مجاهد قتل مقدس قرآن کریم جنازه زن و کودک . جمگ نرم ایدئولوژی سوریه اسلام غرب تاکتیک عملیات جنگ نرم حزب الله . جمهوری اسلامی شهرام همایون اپوزیسیون جناح شاه مصدق متمدن مغزها ب . جمکران جماران عترت مهدوی سرزمین‌ایران اهل‌بیت زر زور تزویر امام . جنگ دفاع مقدس شهادت نبرد ظلمت ظلم نور امام حسین زهرا جهاد غارت م . جنگ نرم بچه رزماری پولانسکی فرقه سینما جان فورد سمبل شیطان پرستا . جنگ نرم حج جورج واشنگتن آبلیسک کوفه عراق فراماسون آخرالزمان دکتر . جنگ نرم رسانه روانی براندازی انقلاب مخملی ناتوی فرهنگی فتنه رنگی . جنگ نرم فدائیان حضرت ماه . جهود یهود تصوف صوفی قطب درویش یاحق یاهو هاخام فرقه اسلامی مرید ه . چرا پیش از نماز، اذان و اقامه مستحب است؟ . چرا شیعیان در اذان «اشهد ان علی ولی الله » را میگویند؟ . چقدر خنده داره عبادت فوتبال مسجد مسابقه ورزشی سریال طنز 90 امام . حاتمی کیا سلیمانی جبهه داعش سپاه قدس . حاتمی کیا شهید چمران انقلاب روشنفکری پاوه سیاست . حاج رحیم ارباب نماز عربی فارسی سوره حمد نجس کافر علمی فیزیک مثلث . حج، جبهه، بسیج، شهادت، سعودی، رزمنده، جهاد، ایثار، اخلاص، امام . حجاب استراتژیک مرد سالاری صدا سیما منحرف رضا خان نامحرم زن چادری . حدادیان هاشمی روحانی احمدی نژاد کربلای چهار . حدیث دزدی اصول زندگی زرتشت اینترنت امام صادق گاتها چهارده معصوم . حرکت‌های آزادی بخش روحانیت ایران شمالی مملکت شیعه قاجار صفویه خل . حسین الله کرم یهود هخامنشی نژاد گرایی کوروش درفش کاویانی . حضرت علی عمامه خشیت الهی زاهد طلا شمشیر . حملات اصلاح طلبان علیه راستگو دیکتاتوری آشکار حیات سیاسی مدعیان . خاخام ملا آقا بابا هالیوود محمد‌رضا صهیونیست محمد حوزه علمیه رد . خادم امام هاشمی خط جمهوری اسلامی . خاکریز، سنگر، دشمن، تانک، کاخ، کوخ، معیار، عمار، شهروند، دیجیتال .
 

اشتراک